Aranżacja okien na Boże Narodzenie

Święta, to wyjątkowy czas w roku. To nie tylko spotkania z rodziną, świąteczne przysmaki czy leniuchowanie. Ale to także czas, w którym my sami i nasze mieszkanie powinno wyglądać inaczej, właśnie odświętnie. Udekorować można praktycznie wszystko, począwszy od świątecznego stołu, aż po choinkę w Boże Narodzenie czy wiosenny ogród na Wielkanoc. Napływająca do nas moda zza oceany sprawia, że coraz częściej w naszych oknach pojawiają się ozdoby. Są to zarówno dekoracje wielkanocne, troszkę może związane zozdobami wiosennymi, a także te na Boże Narodzenie.

A okna na te wyjątkowe zimowe święta możemy udekorować sami i to przy użyciu niewielkich nakładów finansowych. Oczywiście bez problemu możemy zakupić różnego rodzaju zawieszki okolicznościowe, stroiki okienne i naklejki, jednak nic nie prezentuje się tak efektownie jak ozdoby wykonane ręcznie. Najprostsze i najczęściej stosowane, to te wyczarowane za pomocą szablonów i sztucznego śniegu. Śnieżynki, gwiazdki, bałwanki, choinki nadadzą zimowej atmosfery, nawet gdy za oknem brakuje białego puchu. Gotowe szablony możemy zakupić w sklepie, ale też możemy je wykonać samodzielnie z tektury.

Do ozdoby możemy także użyć specjalnych, zmywalnych farbek do dekoracji, dostępnych w wielu kolorach. Bardzo efektownie, szczególnie w oknach zaopatrzonych w rolety lub żaluzje, prezentują się stroiki świąteczne. Te bożonarodzeniowe najczęściej wykonuje się z sosnowych gałązek, ale niezwykle efektownie prezentują się także, odpowiednio ozdobione bombkami lub wstążkami zwykłe gałązki. Takie stroiki możemy zakupić w sklepie, ale także możemy wykonać je własnoręcznie.

Na szybach możemy przykleić także ozdoby z folii dekoracyjnej, montowane bez użycia kleju. Jednak najbardziej oryginalnie prezentują się ozdoby, nawet zwykłe zawieszki, wykonane własnoręcznie z papieru, zielonych gałązek, słomy, pierników czy zwykłego brystolu. Dekorując świąteczne okno warto jednak pamiętać o umiarze.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.