Wystrój okna w łazience

Nie wszystkie łazienki wyposażone są w okno. Jednak naturalne, słoneczne światło doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas codziennego nakładania makijażu, pozwala ono także na odpowiednie wywietrzenie pomieszczenia np. z nadmiaru wilgoci. Okna mogą znajdować się w drzwiach łazienkowych lub w ścianie. Te drzwiowe najczęściej wykonuje się z mlecznych lub ornamentowych szyb, by zapewnić intymną atmosferę osobie korzystającej z łazienki. Okna z takimi szybami sprawiają, że dostaje się przez nie wystarczająca ilość światła dziennego, a jednocześnie całkowicie ograniczony jest widok z zewnątrz.

W przypadku okna w ścianie, nie zawsze można użyć takich szyb. By jednak zapewnić sobie komfort, można wykonać odpowiednie aranżacje okna. Nie musimy, tak jak w przypadku strojenia okien kuchennych, czy salonowych, dobierać ozdoby okienne do pory roku, czy święta.

Taką najlepszą ozdobą, która upiększy okno, a jednocześnie zapewni intymność są firanki, zasłony lub rolety. Firanka do okna łazienkowego powinna być długości okna. Już sama ona, w świetle dziennym, zapewnia nam prywatność. Jeśli jednak wykonana jest z delikatnego materiału, można zawiesić także zasłonę i zasłaniać nią okno podczas korzystania z łazienki.

Jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesności, możemy zamontować w oknie rolety. Do łazienki doskonale nadają się duże, szerokie panele zasłonowe. Można je dodatkowo ozdobić rożnymi akcesoriami, takimi jak spinki w kształcie kwiatków lub owadów, a także rożne naklejki i przypinki. Ogromną zaletą takich paneli jest to, że w dzień nie musimy ich zasuwać, a jedynie spiąć delikatnie tak, by światło wpadało do pomieszczenia. Gdy będziemy korzystać z pomieszczenia, wystarczy ja wtedy zdjąć.

Bardzo dobrym rozwiązaniem do nowoczesnej łazienki są także żaluzje drewniane, które pasują do każdego rodzaju wystroju.

By oknom dodać trochę charakteru, na parapecie możemy postawić eleganckie kubki ceramiczne, plastikowe kwiaty, kadzidełka, podstawki pod świeczki zapachowe, które dodatkowo mogą okazać się niezbędne podczas relaksujących kąpieli.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.