Wielkanocne aranżacje okien

By poczuć świąteczną atmosferę, coraz częściej dekorujemy swoje domy lub mieszkania. Okiennych stylizacji na Boże Narodzenie, czy też na Wielkanoc jest bardzo wiele.

Do dekoracji zimowej, zwykle wykorzystujemy sztuczny śnieg, światełka i biały papier, z którego wykonujemy śnieżynki. Natomiast Wielkanoc, swoimi klimatami, nawiązuje raczej do wiosennej aranżacji okien. Zresztą są to przecież Święta, które mówią o budzących się życiu.

Charakter i sposób dekoracji okna zależy przede wszystkich od pomieszczenia, którym się mieści. W oknach kuchennych, wystarczy założyć zazdrostki z motywami wielkanocnymi, czyli kurczaczkami, barankami, baziami, żonkilami, zajączkami, czy też wiosennymi kwiatami. W innych pomieszczeniach możemy założyć zasłony w kolorach wiosennych, jasnych, a także przypiąć do nich kurczaczki, zajączki i inne przypinki wielkanocne.

Jeśli na oknach, zamiast firan lub zasłon, mamy żyłki, możemy nawlec na nie kolorowe piórka, koraliki, dopiąć różne przypinki. Można skorzystać także z gotowych naklejek, które wystarczy przykleić na szybę. Ich zaletą jest nie tylko łatwy montaż, ale także to, że można nimi udekorować okna dachowe, które są montowane pod skosem.

Jeśli na parapetach mamy kwiaty, możemy w doniczki z ziemią wetknąć gotowe dekoracje na patyczkach, przedstawiające zazwyczaj kompozycje z wiosennym kwiatami, kurkami, zajączkami lub kurczaczkami. Możemy także na parapecie umieścić wiosenne kwiaty w doniczce: żonkile, tulipany, hiacynty, krokusy, a także specjalne stroiki świąteczne.

Do wnętrz w stylu rustykalnym, doskonale będą pasowały miniaturowe serwetki, wykonane na szydełku, oczywiście z motywami wielkanocnymi, które możemy przykleić do szyb. Doskonale prezentują się zarówno w środku, jak i od zewnątrz.

Wiosenne ozdoby na szybymożemy wykonać także sami. Na stronach internetowych bez problemu znajdziemy wiele gotowych szablonów, dzięki którym ozdobimy nasze wnętrze.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.