Jesienne dekoracje w oknach

Jesień, to chyba najbardziej kolorowa pora roku. Pomarańczowy, brązowy, żółty, czerwony, to najbardziej charakterystyczne barwy tego kresu. Coraz częściej jesienną atmosferę wprowadzamy także do wnętrza naszych domów i mieszkań. Możemy dokonać tego na wiele sposobów, a jednym z nich jest dekorowania okien. Choć może jesienią nie jest to jeszcze tak powszechne, jak przystrajanie okien na wiosnę, czy też ustawiania dekoracji okiennych na Boże Narodzenie, jednak coraz częściej pojawiają się elementy charakterystyczne dla tej pory roku.

W jaki sposób można stworzyć oryginalną ozdobę w oknach? Najprościej jest sięgnąć po gotowe elementy. W sklepach papierniczych, albo na stronach internetowych bez problemu odnajdziemy kolorowe, jesienne liście, jesienne owoce, zwierzątka, kwiaty, wykonane z papieru, folii dekoracyjnej lub po prostu naklejki, które w oryginalny sposób ozdobią okno zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. W sklepach dostępne są także gotowe panele dekoracyjne, z motywami jesiennych kwiatów lub liści, w jesiennych barwach, gotowe do przyklejenia na szybę.

Nietypową ozdobę, a także oryginalną zasłonę możemy wykonać nawlekając suszone kwiaty, liście i inne elementy kojarzące się z jesienią na pionowe rzędy żyłki. Jeśli nasze okna nie są zaopatrzone w zasłony lub firanki, a mamy wystarczająco szerokie parapety, możemy także ozdobić okna za pomocą oryginalnych stroików jesiennych. Oryginalną dekorację jesienną możemy stworzyć ustawiając na parapecie świece, zapachowe lub zwykłe w szklanych pojemnikach, otoczyć je suchymi liśćmi, suszonymi kwiatami, różami, kasztanami i innymi, znanymi jeszcze z czasów szkolnych, darami jesieni. Na parapecie możemy także postawić bukiety wykonane z suszonych kwiatów i liści, włożonych do wazonu, flakonu, a nawet do oryginalnego, małego wiaderka.

Dla miłośników żywych roślin, doskonałym rozwiązaniem będzie jesienny wrzos umieszczony w oryginalnej doniczce lub jesienne, herbaciane róże włożone do dużej lampki na wino lub szklanego flakonu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.