Wiosenny wystrój okien

Wiosna, to niezwykle radosna i najbardziej wyczekiwana pora roku. To czas, w którym chcemy się odmienić, pozbyć się zbędnych kilogramów, zmienić fryzurę, odnowić garderobę. Warto jest także, z okazji nadejścia tej pory roku, odpowiednio udekorować swój dom lub mieszkanie, by jeszcze lepiej poczuć wiosenną atmosferę.

I nie trzeba tu wcale odmalowywać ścian, wystarczy tylko zająć się kwestią odpowiedniej dekoracji okien, głównie w tych pomieszczeniach, w których spędzamy więcej czasu, jak salon, czasem znajdujące się w wykuszu okna, a także sypialnia i kuchnia

Oczywiście wielkanocne ozdoby są jak najbardziej na miejscy, jednak przez cały czas trwania wiosny możemy mieć w oknach oryginalne elementy dekoracyjna.

By odmienić nasze okno na wiosnę, najlepiej jest rozpocząć od jego umycia, wyprania firan i zasłon. Już sam ten zabieg wprowadzi do wnętrza świeżość, czystość i… więcej promieni słonecznych. Możemy także zamienić cięższe, tradycyjne firanki i zasłony, na te delikatne, barwne, z motywami kwiatowymi. Jasne, kolorowe zasłony ożywią wnętrze i wprowadza wiosenną atmosferę. A nawet jeśli je zasłonimy, to przez delikatny materiał nadal będzie wpadało do środka dużo wiosennych promieni słonecznych.

Na okiennych parapetach, jeśli są wystarczająco szerokie, możemy postawić kolorowe doniczki z wiosennymi kwiatami: żonkilami, hiacyntami, tulipanami i goździkami. Ich żywe, intensywne kolory na pewno przepędzą ostatnie zimne dni.

Możemy także wykonać ciekawe kompozycje z kwiatów ciętych, w jasnych kolorach, z dużą ilością zielonych elementów, które ustawimy w przezroczystych flakonach.

Podobnie jak w przypadku jesiennej aranżacji okien, do doskonałe do dekoracji będą także różnorodne ozdoby. Te gotowe możemy zakupić w sklepach, jednak wiele możemy wykonać samodzielnie. Mogą to być kolorowe przypinki, które umieścimy na firankach i zasłonach: wielobarwne motylki, kwiaty, a także naklejki na okna. Bardzo ciekawe są także takie elementy umieszczone na patyczkach lub cienkich drucikach, które wtyka się w doniczki z kwiatami stojącymi na parapecie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.