Oryginalne ozdoby okienne

Okna już dawno przestały być wyłącznie niezbędnym elementem domu lub mieszkania, które zapewniać ma dostateczną ilość światła słonecznego i świeżego powietrza. Stały się one także przedmiotem zainteresowania dekoratorów wnętrz.

To, że okna mogą pełnić także rolę dekoracyjną, przekonuje się coraz więcej osób. Zapanowała prawdziwa moda na przystrajanie okien na Boże Narodzenie, na Wielkanoc, ale pojawiają się także dekoracje jesienne, wiosenne. Już sam dobór odpowiednich zasłon, firanek, rolet lub żaluzji dodaje oknom i pomieszczeniom charakteru.

W sklepach możemy także zakupić wiele oryginalnych ozdób okiennych, dopasowanych do rodzaju pomieszczenia, kształtu okna czy też okazji. Bardzo oryginalną, a zarazem praktyczną ozdobą, która może zastępować firanki, są panele okienne, wykonane z prześwitujących materiałów, w różnych kolorach, często z efektownymi ozdobami. Nie tylko chronią przed nadmiarem światła i ciekawskimi spojrzeniami, ale także świetnie dekorują okno i pomieszczenie.

Bardzo ciekawie prezentują się także, w formie ozdoby lub zazdrostki, lambrekiny, czyli długie, prostokątne pasma tkaniny wyciętego od dołu w „zęby” oraz ozdobionego koralikami, falbankami lub frędzlami. Te dłuższe doskonale nadają się także do dekoracji okien w wykruszy, a także do dużych okien w salonie. Wprowadzają romantyczną, przytulną, domową atmosferę.Niecodzienną ozdobą okienną są także elementy dekoracyjne wykonane na szydełku, z różnokolorowej włóczki czy kordonku. Mogą to być zarówno dekoracje wielkanocne, wiosenne, jesienne, jak również takie bez okazji. Najczęściej wykonuje się motywy zwierzęce, gwiazdki, bałwanki, kwiaty, renifery, aniołki, prezenty, kosze kwiatów, a nawet bardziej skomplikowane wzory. Takie ozdoby świetnie pasują do wnętrz w stylu tradycyjnym lub rustykalnym. A ich największą zaletą jest to, że możemy je wykonać samodzielnie, gdyż właśnie te elementy, które sami zrobimy, by ozdobić nasze okna, są najbardziej oryginalne i efektowne.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.